Partikül Arızası Belirtileri

Bu tarz sorunların ortaya çıkmasına bağlı olarak araçlar muayeneden geçemez ve emisyon değerlerinde standardın çok ötesinde sonuçlar ortaya çıkar. Öne çıkan önemli belirtilerle beraber:

  • Turbo yağlanma sorunu ortaya çıkar.
  • Aracın çekiş gücünde azalma olur.
  • Yakut tüketiminde artış olur.
  • Egzozdan koyu ve çok zararlı gazlar çıkar.
  • Arıza ikaz ışığı yanar.
Aracın önemli bir sorunu olduğunu anlamak için bu belirtilere bakmak yeterli olacaktır.

Partikül Arızası Belirtileri

Partikül Arızası Nedenleri

Partikül arızası nedenleri içinde en başlıcaları kötü yakıt ve kalitesiz yağ kullanımıdır. Araç sahiplerinin yakıt alırken seçici olması gerekir. Motor bakım periyotlarına dikkat etmek ve kaliteli yağ ile değişim süreçlerini yakından takip etmek gerekir. Bu sayede aracın partikül filtresi daha temiz ve daha sağlıklı olur. Bu konuya hassasiyet gösterilmezse o zaman tıkanma ve buna bağlı sorunların ortaya çıkması kaçınılmaz olur. Tıkanma sonucunda emisyon değerleri istenmeyen şekilde ortaya çıkar. Atmosferi kirletmenin yanı sıra, muayeneden geçememe ve trafik cezası yeme gibi durumlar ortaya çıkar. Yağ ve yakıt kullanımına özen gösterilen araçlarda temizlik süreçleri daha az gerekli olur. Buna ilave olarak partikül filtresinin temizlenmesi daha kolay olur.

Partikül Arızası Nedenleri

Araçta Partikül Arızası Nasıl Anlaşılır?

Araçta partikül arızası ortaya çıktığında bunu bir takım belirtilerden anlamak mümkün olur. Arıza ve sorun belirtilerinden bahsettik ve arızanın yol açtığı durumları yazımız içinde belirttik. Çevrenin kirlenmesine ve aracın performans düşüşüne neden olan bu unsurlar sürücülerin kolayca anlayacağı durumlardır. Belirtiler tespit edildikten sonra temizlik ve arıza giderme konusunda hemen harekete geçmek gerekir. Hızlı biçimde atılacak adımlar sayesinde arızanın yol açtığı olumsuzlukları en asgari düzeye indirmek mümkün olacaktır.

Araçta Partikül Arızası Nasıl Anlaşılır?

Partikül Arızası Durumunda Ne Yapmak Gerekir?

Partikül arızası ortaya çıktığı zaman, çözüm oluşturmak adına sizi servisimize bekliyoruz. Uzmanlarımız ve başarılı teknisyenlerimiz, temizlikle beraber arıza giderme konusunda ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. Her türlü donanıma ve teknolojiye sahip olan ekiplerimiz tamir konusunda garantili hizmetlerle karşınızdadır. Temizlik için kullandığımız malzemeler partikül filtresine zarar vermez ve onun tertemiz olmasına yardımcı olur. Kullanılamaz durumdaki partikül filtresi ise mutlaka değişmelidir. Kaliteli yedek parça değişimi hizmeti veren servisimiz garantili çözümlerle birlikte ihtiyacınıza her zaman en doğru cevabı verecektir. Modem yapıdaki servisimiz ve bünyesinde bulunan iş istasyonları, hızlı çözüm üretme konusunda size yardımcı olacaktır.

Partikül Arızası Durumunda Ne Yapmak Gerekir?
Hemen Ara Yol Tarifi
X